Ingersoll

Ingersoll

Ingersoll 

Eski Amerikan tasarım firmalarından birinin kurucuları olan Roger ve Charles Ingersoll tarafından zamana karşı durarak zamanı ölçme amacıyla geliştirilen Ingersoll modelleri zarif ve şık cep tasarımları ile kol modelleri üretmektedir.

Kalite seviyesini koruyarak uygun fiyatlarla müşteriye ulaşmayı amaçlayan Ingersoll tasarımları ilk kez 1892 yılında Henry Ford yardımıyla otomatik kol aksesuarları üretmeye ve yüksek kalite ile hassasiyeti saat çeşitleri ile buluşturmaya başlamıştır.

Bugünkü noktada, Bison ve Automatic olarak iki genel kategoriye ayırdığı modellerde  gerçekten de tarihi Amerikan zevkinin sıradışılığını, cool ve karizmatik tarzını modellere bire bir yansıtmayı başarmış olan Ingersoll modellerinin  çok sade ve nispeten komplike çizimlerde tasarlanmış olan tasarımlarında, alışılmışın dışında ara ve soluk renkler ya da alternatif diyebileceğimiz renkler ile birlikte yer yer çarpıcı, diri ve dinamik renkler ve desenler kullanılmıştır.

Kadranlarında üç ayrı gösterge kullanmayı modellerinin bazılarında alışkanlık haline getirmiş olan Ingersoll çeşitleri Bison adını verdiği özel serisinde  6 ve 12 numarada sadece iki modele sahip olup iri kurma kolu parçalarına ve modern çizimlerle fosforlu bir yapı sunmaktadır.

www.ingersoll-watches.co.uk 


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>